понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Познати

Андријана Лима во свилен фустан со шлиц до папок (ФОТО)

Андријана Лима во свилен фустан со шлиц до папок (ФОТО)

Бразилската убавица Адријана Лима привлекува внимание каде и да се појави, така беше и во Монте Карло, на гала вечерата која ја приреди организацијата „The Global Ocean“.

Пастелнo розeвиот свилен фустан, со циркони на деколтето и ракавите, го одземаше здивот, но сите го забележаа стомачето што наѕираше од под раскошната креација.

Бидејќи Адријана е мајка на двете девојчиња Валентина и Сиена што ги доби за време на бракот со кошаркарскиот ас Марк Јариќ, фановите се прашуваат дали нејзините наследнички наскоро ќе добијат брат или сестра.

 

Најнови вести

Локални избори 2021