вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Анастасија Ражнатовиќ во детството била другарка со оваа позната пејачка

Анастасија Ражнатовиќ во детството била другарка со оваа позната пејачка

Анастасија Ражнатовиќ покажа фотографија од своето детство на Инстаграм, а на истата позира со пејачката Анџела Вујовиќ, попознат по своето уметничко име Анџелина.

Тие две биле другарки како деца, а малкумина знаат дека двете толку долго се познавале и дека заедно имаат убави спомени.

Анастасија објави фотографија од неа и Анџелина како деца:

– Погледнете што најдов – напишано е на фотографијата, и додаде дека фотографијата е „стара 100 години“.