четврток, 13. август 2020. Вести денес: 151
home Познати

Анастасија откри необичен детаљ од крштевањето на внукот- Вељко покажа како ќе го воспита синот додека расте (ВИДЕО)

Анастасија откри необичен детаљ од крштевањето на внукот- Вељко покажа како ќе го воспита синот додека расте (ВИДЕО)

Синот на Цеца вчера го крсти синот на неговите 40 дена откако се роди.

Имено Вељко Ражнатовиќ заедно со Богдана се одлучија да го крстат синот на неговите 40 дена во црквата Свети Сава во Белград.

Тие по крштевањето направија и прослава за најблиските во семејниот дом на Цеца, но сепак во центарот на вниманието освен бебето беше и неговата торта.

-Денеска на големиот православен празник го крстивме нашиот наследник, изјави Вељко за медиумите додека неговата сестра Анастасија сподели видео од тортата која предизвика илјадници коментари.

Имено таа е во боите на српското знаме и ја симболизира нивната земја, погледнете.

Коронавирус