четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 91
home Познати

Ана Стојанова во танга бикини се пофали што и пошло од рака да направи без мака: Македонската фитнес инструкторка… (ФОТО)

Ана Стојанова во танга бикини се пофали што и пошло од рака да направи без мака: Македонската фитнес инструкторка… (ФОТО)

Оние дами кои немаат јавна професија (водителка, актерка, пејачка, манекенка…), а се познати и популарни во јавноста обично ги нарекуваат старлети.  Ана Стојанова не е старлета, иако е една од оние кои „преку ноќ“ станаа популарни и познати, а славата ја стекна онлајн – преку социјалните мрежи.

Позната по својата упорност и истрајност, оваа фитнес инструкторка на жените им го доближи начинот на водење здрав живот и одржување на витката линија и формата… Или поточно, им ги донесе дома.

Патем, мажите ништо помалку „не киснат“ на нејзиниот Инстаграм профил кој изобилува со сексапил, зашто атрактивната фитнес инструкторка поседува тело за медал и облини за епитети кои ги красат и најпознатите старлети.

Корона пандемијата сите нас па и Ана ја спречи да биде активна онака како што таа знае, умее и посакува, но не ја запре и понатаму упорно да атакува на подобрувањето на својот изглед и свежина. Понекогаш неочекуваното дава дури и подобри резултати, а тоа инструктрокта отпосле го сфати, дури откако констатираше дека тренинзите и вежбањето по дома во време на корона изненадувачки и прија.

Така изненадена од самата себе, сексапилната фитнес инструкторка својата „детска радост“ ја сподели на својот Инстаграм. Како и многупати претходно и овој пат атрактивната убавица се разголе во танга бикини со леопардов принт, па во спринт побрза да ја сподели среќата со своите следбеници на местото кое и донесе популарност и слава – социјалните мрежи!

Да ми кажеше некој дека ДОМА не само што ќе ја одржам туку и подобрам формата од лани… Стварно ќе го направев луд!
Јавна тајна е дека сум ЗА теретана и сметам дека таму се гледаат вистинските резултати… ама чуда се случуваат.
Успеав да ја променам формата на телото со редовни и кратки тренинзи(мах 30 мин) од ДОМА, на кои докторирав за време Корона, а за тоа најголем доказ е летниот предизвик.
Женски, останете така добри… ви спремам многу работи за од есен. Убав почеток на неделата, спремете се за бикини слики од мене неделава, ако?! Сакањеееее!“ – напиша Ана Стојанова покрај споделените фотографии, со ветување дека деновиве следуваат и нови.

А, додека ги чекаме новите слики, Ана  на жените им постави летен предизвик да се обидат го повторат нејзиниот „докторат“, па да ги елиминираат салото, целулитот и стриите, а мажите… да „докторираат“ на фотографиите на секси инструкторката во танга бикини, а можеби потоа и на (оние) на нивните понежни половини!

Најнови вести