четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Познати

Ана Сeвиќ и новата свршеница на Дарко Лазиќ ги знаете – ова е првата љубов по која популарниот пејач „го изгубил умот“ (ФОТО)

Ана Сeвиќ и новата свршеница на Дарко Лазиќ ги знаете – ова е првата љубов по која  популарниот пејач „го изгубил умот“ (ФОТО)

Пред сегашната избраничка Марина Гагиќ, со која го доби и синот Алексеј, но и неговата поранешна сопруга Ана Севиќ со која има ќерка, голема љубов на Дарко Лазиќ, за која тогаш не беше премногу пишувано и познато, бидејќи пејачот штотуку ја почнуваше својата кариера, беше девојката со црна коса и сини очи.

Медиумите претходно пишуваа дека Дарко во тоа време „го изгубил умот“ поради неа, сепак, нивната врска не потрајала, а причината за нивната разделба била љубомората.

Наводно, црнката убавица не можела да ја поднесе растечката популарност на Дарко и постојаното присуство на жени околу него кои го прогонувале секој ден, па ставила крај на нивната љубовна идила.

Коронавирус