недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ана Николиќ: Требаше да се занимавам со друга професија, но моите родители рекоа „не“

Ана Николиќ: Требаше да се занимавам со друга професија, но моите родители рекоа „не“

Ана Николиќ (41) со години е една од најпопуларните српски пејачки. Сепак, како што вели таа требало да се занимава со друга професија, но нејзините родители, не го дозволиле тоа!

„Се обидов да ги натерам моите родители да полагам глума порано, во трета година средно, тие не рекоа не, но доволно беше татко ми да ме погледне, тој не мораше ништо да ми каже, неговиот поглед зборуваше повеќе од зборови“, изјави Ана Николиќ во српската емисија „Екскулзивно“.

Ана сакала да живее во Грција, но се откажала од таа идеја. Пејачката објасни и зошто.

„Сакав да работам во Грција, но сепак, останав овде од љубов, но тоа не ме спречи, ако не е на грчки, ќе работиме на српски јазик. Потоа излезе албумот „Деценија“ од Цеца и ми се допадна песната „Забрањени град“, ја купив касетата и гледам Мили, морав веднаш да го пронајдам“, изјави таа.

Коронавирус