недела, 4. декември 2022. Вести денес: 18
home Познати

Ана Кораќ ја отвори вратата од својот дом

Ана Кораќ ја отвори вратата од својот дом

Сама го средила секој агол, а погледнете што има на ѕидот!

Старлетата ја отвори вратата од станот во кој живее со своето момче Давид Драгојевиќ, а како што вели, нејзината посилна половина е задолжена за готвење, додека таа се занимава со уредување на ентериерот.

Старлетата Ана Кораќ и нејзиното момче Давид Драгојевиќ уживаат во врската, но и во станот кој е нивна оаза на мирот и кој се потрудиле да го уредат така што се чувствува семејната топлина.

Според неа, таа е задолжена за ентериерот и внимава на секој детаљ.

Бидејќи ни кажа дека во кујната не се снаоѓа најдобро, Ана ни откри уште една тајна кога станува збор за домашните работи.

– Најмногу мразам да пеглам, многу е досадно – вели Ана низ насмевка.

И, бидејќи сè се одвива според планот, во однос на нивната врска, за време на разговорот ја прашавме дали би сакале наскоро да имаат дете, со оглед на тоа што многу парови станаа побогати за уште еден член на семејството за време на пандемијата, а Ана вели:

– Не размислуваме за тоа во моментов. Имаме некои планови што се однесуваат на работата, па кога ќе средиме сè, ќе дојде и тоа на ред.

И дека никаде нема идеална врска, тврди и самата Ана, која ни открива за што обично се караат со Давид.

-Единствено нешто за што се расправаме е тоа дека трошам многу пари на глупости што воопшто не ми требаат, но што можам да направам, отсекогаш сум била таква – се смее Ана, која ни открива дека понекогаш дури и не знае каде одат нејзините пари.

Разгледувајќи го станот, забележавме дека Ана се грижи сè да биде на свое место, па ни откри една желба.

– Би сакала вила со базен, и ќе го имам тоа – заклучува Ана со насмевка, додека на еден од ѕидовите има нејзин портрет, кој е прилично интересен. 

Најнови вести

Коронавирус