сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ана Кораќ го остави Давид Драгојевиќ заради овој маж, кој и е добро познат на јавноста (ФОТО)

Ана Кораќ го остави Давид Драгојевиќ заради овој маж, кој и е добро познат на јавноста (ФОТО)

Ана Кораќ го напуштила Давид Драгојевиќ, наводно поради нејзиното поранешно момче Стефан Кариќ! Старлетата го поминувала времето со ријалити учесникот на Јахорина, а за тоа време ја викнала старлетата Сорај Вучелиќ да и биде „покритие“ за она што го прави.

„Ана му рече на Давид дека оди на Јахорина само за време на викендот, а остана таму цели две недели. Цело време се гледаше со Кариќ, со кого претходно беше во врска.

Сораја ги покриваше сомнежите  со објавување на фотографии со Сораја на социјалните мрежи, за Давид да помисли дека двете не се разделуваат. Не му се допаѓаше што неговата девојка толку долго остана на планина’ – вели извор за „Информер“.

„Потоа започна жестока кавга по телефон, а Ана откако се врати во Белград, веднаш му соопшти на Давид дека меѓу нив двајца е готово. Додека имале пари тие функционирале супер, проблемите започнале кога ги потрошиле сите пари што ги заработиле во реалното шоу „Задруга“ каде и што се „фатија“.

 

Иако Давид се вработил како фитнес тренер – инструктор во теретана,  неговата плата не е доволна да ги покрие мегаломанските потреби и трошоци на Ана“ – додава изворот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија