вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 151
home Познати

Ана Ивановиќ и Швајнштајгер го добија вториот син (ФОТО)

Ана Ивановиќ и Швајнштајгер го добија вториот син (ФОТО)

Поранешната српска тенисерка, Ана Ивановиќ на своите профили ја социјалните мрежи објави дека нејзиниот син добил братче.

„Гориме од љубов и среќа. Нашето момче доби мало братче.“ – напиша Ана.

 

View this post on Instagram

 

We are bursting with love and happiness. Our boy got a little brother ??

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Ана и нејзиниот сопруг, поранешниот репрезентативец на Германија Бастијан Швајнштајгер добиваат честитки на социјалните мрежи од нивните поддржувачи и пријатели.

Најнови вести

Локални избори 2021