четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ана и Раста не се разделуваат – парот донесе одлука, а еве која е причината да останат во брак!

Ана и Раста не се разделуваат – парот донесе одлука, а еве која е причината да останат во брак!

Ана и Раста упорно го одлагаат закажувањето на рочиштето на кое треба да го потпишат спогодбениот развод на бракот. Изгледа дека сопружниците се надеваат на помирување.

Имено Ана и Раста почекале се да се слегне, да размислат уште еднаш и на својата љубов да и дадат уште една шанса.

-Откако добро размислија за се, сфатија дека не треба да донесуваат прерани заклучоци, и дека нема потреба да ја растураат заедницата која во 2017 година ја дополни ќеркичката Тара, а после долги разговори, решија дека нема потреба да брзаат со разводот, ниту дека треба да одат на суд за да закажат рочиште. Двајцата поминуваат заедничко време во станот каде што живеат Ана и малата Тара – вели извор близок на парот.

Ана и Раста, освен концертот во Скопје, на кој ќе настапат заедно, повторно ги поврзале долгите разговори со адвокатите, но и најблиските, кои ги советувале да не се разделуваат.

Најнови вести

Коронавирус