среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Ана Бебиќ проговори за бременоста: Плачам, никој целосно не ве подготвува за тоа

Ана Бебиќ проговори за бременоста: Плачам, никој целосно не ве подготвува за тоа

Убавата пејачка Ана Бебиќ, која се прослави со шоуто Операција триумф, иако ужива во бракот има потешкотии во бременоста.

Ана е во брак во ИТ експертот Иван и живее во Белград, каде ја гради својата музичка кариера. Во меѓувреме бременоста ја доживува мноу емотивно.

-Навистина е друга состојба. Некогаш ми е жал што воопшто не бев психички подготвена на тоа. Луѓето велат дека блажената состојба е нешто во што ќе уживате, а тогаш сфаќаш дека не можеш да одиш, се те боли, не можеш да јадеш. Никој всушност до крај не ве подготвува за тоа. Потребно е да се подготвите и психички и физички за првите три месеци со мачнини, но сега е супер, вели Ана за српските медиуми.

Таа додава дека е многу емотивна и дека има периоди кога многу плаче, како што вели, плаче за секакви глупости.