петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Американски актер уапсен за напад врз својата девојка

Американски актер уапсен за напад врз својата девојка

Познатиот американскиот глумец Закери Тај Брајан (39) викендов бил уапсен за напад со давење на својата 27-годишна девојка.

„Истрагата покажа дека, според наводите, Брајан ја нападнал жртвата, ѝ го запрел дишењето и ѝ го одзел телефонот кога таа се обидела да повика брза помош“, се вели во полицискиот извештај.

Закери Тај Брајан е можеби најпознат по хумористичната ТВ-серија „Работа околу куќата“ (Home Improvement).

Коронавирус