вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 55
home Познати

Александра Пријовиќ за роденденски подарок на Филип искешира 25 000 евра

Александра Пријовиќ за роденденски подарок на Филип искешира 25 000 евра

Сопругот на Александра Пријовиќ, Филип Живојиновиќ деновиве славеше роденден, а како што пишува ало.рс пејачката на сопругот му купила скапоцен часовник „ролекс“.

Како што вели изворот, Александра по долго размислување што да му подари на сопругот, одлучила да не комплицира и да му купи она што најмногу сака, а тоа се часовници.

„Бидејќи Филип е едноставно момче и за своите родендени не прави големи прослави, Александра се труди скормната и интимна прослава да ја збогати со подароци кои ќе го воодушеват. Иако не сакаше да му купи часовник бидејќи тоа му подари за годишнината од бракот, сфати дека часовниците се единствено нешто што го радуваат“ вели соговорникот и додава дека Пријовиќ за скаопоцениот подарок издвоила дури една четвртина од заштедата.

„Издвои значајна сума, отиде во продавница, па купи часовник од најновата колекција за кој плати 25 000 евра“ вели изворот и открива дека Живојиновиќ бил во шок кога видел дека од сопругата добил уште еден часовник кој чини цело богатство.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandra__official) on

„Неколку недели пред роденденот, Филип ја предупреди Александра ништо да не му купува и да не ги троши парите кои ги заштеди. Секако, таа не го послуша и за неговиот роденден потроши мало богатство.

Инаку, оваа година во март синот на Александра и Филип наполни 1 година но поради коронавирусот, тие не направија голема прослава.

Коронавирус