четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Познати

Александра Пријовиќ со шокантно признание: „ Се срамам поради тоа“

Александра Пријовиќ со шокантно признание: „ Се срамам поради тоа“

Фолк-пејачката Александра Пријовиќ го живее својот сон. Успешно се занимава со пеење, важи за пејачка со одличен глас, се омажи со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ и роди син Александар. Со сопругот и познатото семејство Живојиновиќ често патува на егзотични дестинации, а моментално е на одмор со Лепа Брена, Боба Живојиновиќ и сопругот во Монте Карло.

Но сепак постои една работа поради која се срами и кае…

-Основно училиште завршив во Бели Манастир и бев одлична ученичка. Потоа се запишав во гимназија и завршив три години, но не и четвртата. Едноставно, животот ме однесе на друга страна. Кога ќе ти се случи она за кое отсекогаш си мечтаел, како јас за пеењето, тогаш занемаруваш се’ друго. Конкретно, јас го запоставив училиштето. Не можам да кажам дека не се срамам поради тоа, се каам и сакам да го завршам школувањето, искрена беше Александра во интервјуто за еден портал.

Најнови вести

Коронавирус