понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Познати

Александра Пријовиќ не завршила средно училиште- еве што изјави пејачката за тоа

Александра Пријовиќ не завршила средно училиште- еве што изјави пејачката за тоа

Кога почнала нејзината кариера да оди во нагорна линија, пејачката преминала на вонредно школување, за на крај сосема да го запостави.

Александра Пријовиќ или сега по ново Живојиновиќ, била запишана во техничко училиште, но бројните снимања и настапи не ѝ дозволувале да присуствува на наставата.

Иако изгради име на сцената, средното училиште се уште не го завршила!

– Многу работам, но наскоро и тоа ќе го решам, изјавила пејачката.

Најнови вести

Коронавирус