недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Познати

Александра Пријовиќ ќе се омажи во венчаницата на Лепа Брена- погледнете ја (ФОТО)

Александра Пријовиќ ќе се омажи во венчаницата на Лепа Брена- погледнете ја (ФОТО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе се венчаат на 21 јуни во Белград, па свадбената церемонија се подготвува уште од сега.

Пејачката беше мета на српските новинари при неодамнешното снимање во „Гранд“ кои меѓу останатите детали за свадбата, ја прашаа и во каква венчаница ќе се омажи?

-Со потпис на „Диор”, 27 години постара од мене, низ насмевка меѓу редови истакна Пријовиќ, велејќи дека  многу е извесно дека тоа ќе се случи.

Споменатиот венчален фустан не е било каков, туку е посебен, но не само заради брендот или цената на чинење. Причината е што тој во себе носи посебна приказна.

Имено, тоа е венчаницата што ја носеше Лепа Брена – сега идната свекрва на Александра, на „свадбата на векот” со Боба Живовиновиќ.