петок, 27. мај 2022. Вести денес: 152
home Познати

Александра Накова како Анџелина Џоли во Лара Крофт издание кое за многумина е повеќе од успешно (фото)

Александра Накова како Анџелина Џоли во Лара Крофт издание кое за многумина е повеќе од успешно (фото)

Некогашната македонска манекенка, топ модел, ријалити учесничка, трендсетерка, за некои и најпозната македонска старлета, Александра Накова е од оние што или премногу се активни на социјалните мрежи или се стваат на пауза на одредено време, поради икс-прчини или да бидат поинтересни кога ќе се огласат.

Накова периодов и не беше многу активна откако се појавија приказните дека се инфицирала со коронавирус, што таа негираше,но сега реши да му се врати на Инсатаграм и тоа во поинакво светло.

Меѓу последните објави таа најчесто е во Скопје, а од салонот за убавина на Дадар покажа дека ја сменила бојата на косата и преминала во редот на русокоси.

Но, пред да ја направи промената, Накова се решила да го овековечи моментот додека е црнка и тоа во издание на Лара Крофт, односно ликот од филмот „Томб Рајдер“ со Анџелина Џоли и истоимената видео игра.

Облечена во црни куси панталончиња и топ, дополнети со ремени, Накова ја истакна својата витка фигура, особено долгите и тенки нозе.

Следбениците и порачаа дека трансформацијата и е повеќе од одлична. До „Ноќта на вештерките“ на 31-ви октомври има само еден ден, но Накова очигледно сака да биде пред сите со идејата за маскирање, ако воопшто поводот беше тој или чиста случајност со „Халоувин“.

Најнови вести

Коронавирус