недела, 2. април 2023. Вести денес: 16
home Познати

Алек Болдвин уапсен поради тепачка за паркинг место

Алек Болдвин уапсен поради тепачка за паркинг место

Филмската и ТВ ѕвезда Алек Болдвин е уапсен по расправија која преминала во физички напад во Њујорк.

Сведоци велат до инцидентот дошло на паркинг во Бруклин. Според наводите на неименуван извор близок во полицијата, непознат возал влетал на местото на 60 годишниот актер планирал да го паркира своето возила, јавува порталот ТМЗ.

Расправијата преминала во физичка пресметка, кога наводно, Алек му удрил бокс на непознатиот возач.