понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Албанската пејачка ослабе 50 килограми- кога ќе дознаете што јаде и како денеска изгледа веднаш ќе го промените начинот на живот!

Албанската пејачка ослабе 50 килограми- кога ќе дознаете што јаде и како денеска изгледа веднаш ќе го промените начинот на живот!

Албанската пејачка Линда Халими драстично ослабе и покажа пример дека во се може да се успее, доколку постои упорност.

Тајната за нејзиниот одличен изглед таа одлучи да ја сподели со сите. Станува збор за диета што и помогна да изгуби дури 50 килограми.

Па така за хидратација, Линда пие околу 1,4 литри вода на ден.

Доручек: 3 пржени јајца со еден филџан печени печурки на скара, кромид и пиперки. 1 чаша сок од портокал.

Ручек: 1 пржено јајце со филџан ориз полнет со печурки од скара, кромид и пиперки.

Ужина: 1 чаша мешавина од капина, чај од нане или зелен чај.

Вечера: Смути со млеко од бадем, капина или ананас.

По вечерата: 1 чаша од 60 ml мешавина од јогурт и капина.

Таа вели дека не конзумира јаглени хидрати после 17 часот, но во текот на денот, пред да замине во теретана или да се качи на сцена, јаде тестенини или рижото (ориз), пишува Ливинг.

Додека веќе 5 години не јадела ниту едно парче пица. Линда успеа навистина во овој предизвик што го имаше со себеси. На фотографијата што таа ја објави на својот профил на Инстаграм, се гледа нејзината неверојатна трансформација.

 

View this post on Instagram

 

She knows what she wants and no one can stop her from getting it! 💥 #selfie

A post shared by ♈️ 𝔏𝔦𝔫𝔡𝔦𝔱𝔞 ♈️ (@linditaworld) on

Коронавирус