понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 113
home Познати

Актерот Владо Дојчиновски стана татко- на мекиците дојдоа сите актери од „македонски народни приказни“ (ФОТО)

Актерот Владо Дојчиновски стана татко- на мекиците дојдоа сите актери од „македонски народни приказни“ (ФОТО)

Актерот Владо Дојчиноски стана татко. Тој на социјалните мрежи се пофали дека добил син, а покрај веста за раѓањето на бебето ја сподели и познатата народна песна од Васка Илиева „Син ми се родил“.

Викендов имало и голем прослава по тој повод. На мекиците се играле ора, имало и тапани, а меѓу гости речиси сите актери кои играат во „Македонски народни приказни“.

Владо Дојчиновски е еден од главните актери во „Приказните“ и покрај останатите улоги, многу често го глуми царот, улога по која некогаш беше препознатлив Ѓорѓи Колозов.

loading...

Најнови вести