петок, 29. јули 2022. Вести денес: 133
home Познати

Актерот стана хит на Интернет: Не дозволува маската да го спречи во пушењето (ФОТО)

Актерот стана хит на Интернет: Не дозволува маската да го спречи во пушењето (ФОТО)

Холивудскиот актер Бен Афлек не дозволи маската да го спречи во пушењето на цигара.

Додека од една страна тој бил заштитен од коронавирусот, изгледа дека Афлек не размислувал многу за тоа дека и пушењето е штетно за здравјето.

Сепак, наскоро стана хит на Интернет.

„Фотографиите на Бен Афлек се секогаш стресни за мене, но јас бев особено ме шокиран“, напишала една корисничка на Твитер.

„Бен Афлек ќе остане единствен откако ќе помине оваа апокалипса“, се пошегувал друг корисник на оваа социјална мрежа.

Коронавирус