сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Актерот од „Пријатели“ никој го немаше видено две години: Сега се појави и ги шокираше сите, изгледа очајно (ФОТО)

Актерот од „Пријатели“ никој го немаше видено две години: Сега се појави и ги шокираше сите, изгледа очајно (ФОТО)

Омилениот Чендлер од „Пријатели”, улога која ја толкува Метју Пери, ретко кој може да го заборави.

Поминаа многу години од емитувањето на култната серија, а актерот сериозно се промени. Би рекле, загрижувачки се промени.

Неговата трансформација не е само резултат на поминати години, што е сосема нормално, но кај него промената се должи на многу турбулентен живот зачинет со наркотици и алкохол.

Метју пред 6 години прв пат јавно проговори за проблеми со зависностите. Како што објасни актерот, оваа голгота почнала во 1997-ма година кога тој доживеал несреќа при скијање, кога и се повредил.

Докторот му препишал таблети против болка и за смирување, но тој не запрел само на тоа.

-Додека пиев лекови ми беше одлично. Но, компликациите започнаа кога вметнав алкохол во приказната. Потоа не можев да престанам да мешам, рече тој.

Два пати беше на рехабилитација. Метју заработуваше милиони долари по епизода додека неговата популарност растеше, растеше и неговото лично незадоволство.

Резултатот од сево ова е загрижувачки.

Верувале или не, ова е Метју Пери:

 

Коронавирус