среда, 23. септември 2020. Вести денес: 130
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Познати

Актерот не дојде по својот Златен глобус поради голема трагедија

Актерот не дојде по својот Златен глобус поради голема трагедија

Расел Кроу не беше во Беверли Хилс за да го прими Златниот глобус за најдобар актер во минисерија бидејќи Австралија се бори со катастрофалните пожари, во кои што настрадал и неговиот дом. Место тоа, Кроу се огласи преку однапред напишана порака, во која се обиде да ја крене свеста за климатските промени.

„Не бидете во заблуда. Трагедијата што моментално ѝ се случува на Австралија е заснована на климатски промени. Мора да ја слушаме науката и да се свртиме кон обновливи извори на енергија. Да ја почитуваме оваа наша неверојатна и уникатна планета“, изјави Кроу, кој беше награден за серијата „Најгласниот глас“.

Џенифер Анистон, која требаше да му ја додели наградата, кажа дека Кроу останал дома за да го штити своето семејство.

Коронавирус