петок, 30. септември 2022. Вести денес: 144
home Познати

Актерката за прв пат го покажа трудничкото стомаче: Сите се разнежнија со гестот на нејзиниот син, sвездата на „Јужен ветер“ (ФОТО)

Актерката за прв пат го покажа трудничкото стомаче: Сите се разнежнија со гестот на нејзиниот син, sвездата на „Јужен ветер“ (ФОТО)

Актерката Нада Маканковиќ се опорави од коронавирусот и за прв пат покажа како изгледа во „друга“ состојба, а сите се разнежнија со сцената кога нејзиниот наследник, младиот актер Милутин Јанџиќ, го бакнува нејзиниот стомак.

Нада позирала со својот син во шарена широка кошула додека тој ја бакнува на стомакот, а глетката на актерката и нејзиниот син ги воодушеви нејзините следбеници.

Милутин е sвезда на филмот и серијата „Јужен ветер“ и публиката го обожава, а тој го игра Лука, синот на Милош Биковиќ, односно Мараш и Јована Стојиjковиќ, или Софија.

Нада откри во рок од пет дена дека е позитивна на коронавирусот, како и дека е бремена, а претходно истакна дека таа и нејзиниот сопруг, како и нејзиниот наследник, очекуваат проширување на семејство.

Најнови вести

Коронавирус