сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 52
home Познати

Актерката која ја обожуваа многумина откри дека има рак- на фановите им го откри само единствениот симптом

Актерката која ја обожуваа многумина откри дека има рак- на фановите им го откри само единствениот симптом

Популарната американска актерка откри дека има рак на кожата откако направила операција на отстранување на белег од горниот дел на усната.

Ѕвездата на американската серија „Sister Wives“ Џанела Браун со вознемирувачка фотографија на социјалните мрежи откри дека пати од тешка болест.

Таа била убедена дека станува збор за белег на усната па се решила на операција, но кога дознала дека има канцер останала во неверување, пренесуваат светските медиуми.

Откако поминала операцијата во април таа сега започнала и лекување со терапија и надзор од лекари.

ЕУРО 2020

Македонија