вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 61
home Познати

Актерка тврди дека има IQ 152 и дека тоа не и помага

Актерка тврди дека има IQ 152 и дека тоа не и помага

Актерката Кејт Бекинсејл во радиска емисија кај водителот Хауард Стерн откри дека има IQ 152 и тврди дека поради тоа има проблеми на работа.

-Секој лекар, секоја личност која некогаш сум ја запознала ми кажала дека би била многу посреќна ако сум 30 проценти помалку интелигентна. Интелигенцијата не ми носи ништо добро. Не ми помага во кариерата. Мислам дека тоа е хендикеп, објаснува Кејт.

Тврди дека бил на IQ тест како многу млада, а тоа го иницирала нејзината мајка.