вторник, 9. март 2021. Вести денес: 17
home Познати

Актерка била пронајдена мртва во својот дом – имала само 26 години!

Актерка била пронајдена мртва во својот дом – имала само 26 години!

– Актерката Сонг Јо-џунг само што не напушти. Таа беше пријател кој секогаш ни даваше среќа со светла насмевка и одлична актерка со поголем страв од сите, се вели во соопштението на нејзината агенцијата, пренесува Индепендент.

Сонг почина на 23 јануари, а во согласност со желбите на нејзиното семејство, погребот се одржа во тајност, а веста за нејзината смрт само што беше објавена. Во изјавата не се наведени причините за смртта.

Сонг дебитираше во 2013 година како модел за козметичката компанија Estée Lauder. Истата година глумеше во ТВ драмата „Златно виножито“, а доби и споредни улоги во уште две серии во 2014 и 2017 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 송유정 (@u_jjooung)

Нејзината последна улога беше во 2019 година, кога го играше главниот лик во драмата „Dear my name“.

Најнови вести

Коронавирус