среда, 8. јули 2020. Вести денес: 98
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

„Ако не си изградила дом, ако немаш маж, ако немаш бебе, а полниш 30 години…“

„Ако не си изградила дом, ако немаш маж, ако немаш бебе, а полниш 30 години…“

Ема Вотсон, која се прослави со улогата на Хермиона во филмовите за Хари Потер, следната година полни 30 години и како што истакнува, тоа ѝ предизвикува различни емоции.

Една од најатрактивните млади глумици во Холивуд во разговор за „Вог“ откри дека го почувствувала притисокот кој им се наметнува на жените на нејзини години.

„Мислев: Зошто сите толку се оптоваруваат кога полнат 30 години? Тоа не е важна работа. Ама кога наполнив 29, помислив: Се чувствувам под стрес и анксиозно.“

Тоа за среќа се сменило бидејќи Ема сфатила од каде ѝ доаѓаат такви мисли – од денешното општество.

„Сфатив дека е така поради проклетата навала на сублиминални пораки на сите страни. Ако не си изградила дом, ако немаш маж, ако немаш бебе, а полниш 30 години, а не си на некое неверојатно сигурно, стабилно место во својата кариера или допрва се обидуваш да сфатиш некои работи…. Доаѓа до неверојатна количина на анксиозност“, објаснила Вотсон.

Нејзе, меѓутоа, не ѝ е потребно да исполнува услови кои општеството ѝ ги наметнува, туку е среќна под своите услови.

Парламентарни избори 2020