петок, 29. јули 2022. Вести денес: 17
home Познати

„Ако не ја добијам битката, ќе има војна“: Душица Грабовиќ проговори за аферата со елитната проституција

„Ако не ја добијам битката, ќе има војна“: Душица Грабовиќ проговори за аферата со елитната проституција

Душица Грабовиќ последниве месеци беше една од главните теми во јавноста, кога како гром од ведро небо се појави информација дека пејачката е директно вмешана во аферата „елитна проституција“.

За тие наводи Грабовиќ зборуваше пред камерите на емисијата „Премиера“, а кога неодамна ја објави новата песна „Живот славим“, истакна дека секоја реклама не е добра реклама.

-Јас сум одлична за коментирање, но знаете што велат, „секој маркетинг е добар маркетинг“, па дури и лош маркетинг, не се согласувам со тоа. Овој маркетинг не ми донесе никаков публицитет, полнев колумни во весници, но апсолутно не е тоа на што се гордеам, тоа што не се тргнав од програма на ТВ, каде и да гостував, вели Душица, а потоа продолжува:

-Имав тежок период по смртта на татко ми, не ни дочекаа тие човечки 40 дена да поминат да тагувам, но сето тоа стоички го издржав. Треба да одам во Австралија, пак да одам во Америка, ми направија голема материјална штета затоа што изгубив многу пари и американска виза, затоа станав и ги тужев сите од кои потекнува таа приказна. Сега има судски спор, фала богу, сè средивме, па ќе влеземе во војна ако не ја добиеме, заклучува Душица во емисијата „Премиера“.

Коронавирус