петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

„Ако имаш пари за јахта, имаш да ме платиш и мене“- ќе ви се заврти во умот од хонорарот на Марија Шерифовиќ во „Ѕвездите на Гранд“

„Ако имаш пари за јахта, имаш да ме платиш и мене“- ќе ви се заврти во умот од хонорарот на Марија Шерифовиќ во „Ѕвездите на Гранд“

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ откри дека Марија Шерифовиќ ќе остане во жирито на „Ѕвездите на гранд“ и во следната сезона, но за неа како што пишуваат српските медиуми треба да издвои брдо пари.

Имено не е некаква тајна дека жирито на најгледаното музичко шоу во регионот се најплатени ѕвезди за седење на тоа столче.

Неодамна медиумите шпекулираа за сума од 400 илјади евра која Гранд ја издвоила за хонорарот на Карлеуша, но сепак тоа го демантираа од продукцијата.

Но, она за што сите зборуваат деновиве е хонорарот на Марија Шерифовиќ за следната сезона, а тоа ќе изнесува неверојатни 150 илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

Da vas pitam – Ko pobedjuje ove godine u @zvezdegranda ??? ??

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Сепак таа се двоумела за прифаќање на оваа сума, иако претходно и било понуден помал хонорар, но таа откако го уценила Поповиќ дека имал пари да купи јахта, ќе најде и 150 илјади евра за неа, открива извор за српските медиуми.

Најнови вести

Коронавирус