среда, 25. мај 2022. Вести денес: 141
home Познати

АКИ РАХИМОВСКИ ТРЕБАЛО ДА ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ – ден по неговата смрт требало да ја посети болната мајка, зборувал и со наш познат доктор

АКИ РАХИМОВСКИ ТРЕБАЛО ДА ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ – ден по неговата смрт требало да ја посети болната мајка, зборувал и со наш познат доктор

Аки Рахимовски беше еден од најпознатите и најпрепознатливите пејачи на некогашната екс – ЈУ, денес регионална естрада.

Откако пред неколку дена му биле вградени четири стента во загрепската клиника, Рахимовски во саботата колабирал додека бил на прошетка со сопругата во Ново Место, каде што живееше последните години и подоцна починал во тамошната болница.

Аки следниот ден планирал патување во Македонија и посета на неговата мајка, која ги замолил пријателите да помогнат од домот за стари лица каде што била сместена, што побргу да биде префрлена во болнички услови, заради влошената здравствена состојба.

Телефонски контактирал со неколку луѓе, меѓу кои и еден познат и угледен македонски лекар – специјалист, интернист-кардиолог, негов близок пријател во Скопје, кои му помогнале неговата мајка да добие болничка грижа, објавува Вистина.мк

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус