вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 94
home Познати

 Аки Рахимовски доживеал мозочен удар, еве каква е неговата состојба

 Аки Рахимовски доживеал мозочен удар, еве каква е неговата состојба

Фронтменот на групата „Парни ваљак“, Аки Рахимовски доживеал полесен мозочен удар.

Како што се наведува во соопштението на официјалните страни на групата на Фејсбук и Инстаграм, пејачот се чувствувал подобро.

Бендот, меѓутоа, ги откажал сите концерти на неодредено.

-Аки имаше полесен мозочен удар и иако сега се чувствува подобро, потребно е некое време да намали со обврските и да се посвети на заздравувањето. Сериозно ја сфаќаме нашата работа и не би сакале да ве разочараме, вас кои се радувавте на претстојните концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место, се наведува во пораката.

Весникот 24сата наведува дека Рахимовски по излегувањето од болница им рекол дека е добро.

-Не е ништо страшно, рекол пејачот.

Неговиот колега од бендон Хус потврдил дека Рахимовски не е во животозагрозувачка состојба.

 

Qatar 2022