петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 98
home Познати

Адријана Лима во фустан прогласен за модна катастрофа (ФОТО)

Адријана Лима во фустан прогласен за модна катастрофа (ФОТО)

Поранешниот модел на Викторија Сикрет, Адријана Лима, пред некој ден се појави на доделба на наградата Breakthrough Prize, позната како Оскари за наука- награди кои се доделуваат на научниците кои најмногу допринеле на светската наука во полето на математика, фундаментална физика и природни науки.

Церемонијата за доделбата беше одржана во Калифорнија и на неа присуствуваа бројни познати личности како Карла Клос, Тајра Бенкс, Лени Кравиц, Дру Баримор… Но, како модна катастрофа беше прогласен фустанот на Лима.

Најнови вести

Коронавирус