петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Аделина Тахири за роденден имаше уникатна торта и декорација во домашна изолација (фото)

Аделина Тахири за роденден имаше уникатна торта и декорација во домашна изолација (фото)

Вонредната состојба од кризата поради пандемијата на коронавирусот и домашната изолација, не се никаква пречка во домот со саканите да ги одбележиме деновите кои ни значат и носат убави чувства – родендените.

Пејачката Аделина Тахири неодамна го славеше својот роденден, токму на токав начин, во домашен амбинет.Таа наполни 28 години, а по тој повод домот беше украсен со многу бели балони и цвеќиња.

Посебна беше и колоритната роденденска торта со која славеничката позираше за своите следбеници на социјалните мрежи, облечена во бело кежуал издание и ноншалантна фризура.

Честитките упатени на нејзина сметка се нижеа една до друга со искрени желби за уште една убава година плус во животот на убавата Аделина.

Најнови вести

Коронавирус