понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Аделина Тахири кажа „Да“: Од амбиентот на прославата и прстенот ќе останете без здив (ФОТО)

Аделина Тахири кажа „Да“: Од амбиентот на прославата и прстенот ќе останете без здив (ФОТО)

2018-та година уште на почетокот донесе уште еден естраден брак.

Популарната албанска поп-пејачка Аделина Тахири го изговори судбоносното „Да“ и се потпиша во книгата на венчаните, а со тоа и официјално го заклучи својот момински живот.

Како што пишуваат некои од домашните медиуми, избраникот на Аделина кој успеа да го освои нејзиното срце е познат скопски адвокат, кој ја запросил во Виена, Австрија, пишува „Фокус“

Убавата вест Аделина ја објави на својот Инстаграм, а освен прекрасниот и блескав прстен, таа објави и фотографии од свеченоста, која според приложеното била интимна и во кругот на најблиските.

-Официјално мажена, напиша за една од објавите каде изгледа женствено и заводливо во маркантен црвен фустан со длабоко деколте.

 

Најнови вести

Коронавирус