петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 133
home Познати

Адел се разведува, се огласи нејзиниот портпарол

Адел се разведува, се огласи нејзиниот портпарол

Британската поп пејачка Адел се разведува од сопругот Сајмон Конецки, со кој беше во врска од 2011 година.

-Адел и нејзиниот партнер се разведуваат. Тие се посветени на нивниот заеднички син. Како и секогаш замолуваат за приватност. Нема да даваат изјави по тој повод, изјави портпаролот на Адел.

Адел и Конецки се запознаа во 2011 година, а една година подоцна го добијат синот. Тие тајно се венчаа во 2016 година.

Коронавирус