вторник, 21. март 2023. Вести денес: 38
home Познати

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Еве како успеала да ослабе

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Еве како успеала да ослабе

Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на Гленон Дојл Untamed: Stop Pleasing, Start Living.

Како што вели таа, книгата ѝ помогнала да престане да биде под стрес и да се чувствува задоволно..

-Навистина ќе ви го протресе мозокот и ќе ја натера вашата душа да вришти. Откако ја прочитав оваа книга, како навистина прв пат да се најдов во своето тело, вели Адел.

Истакнува дека не била свесна како таа сама е исклучиво одговорна за својата среќа и слобода, но откако ја прочитала оваа книга научила многу работи.

Адел после љубовниот хаос и разводот од Сајмон Конецки, намали неверојатни 45 килограми. Освен што се погрижила за менталното здравје, започнала да тренира и започнала со sirtfood диета, што допринело за да се случи неверојатната трансформација.

loading...

Најнови вести