понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Ацо славеше роденден со Пријовиќ во прегратка, а најуникатно изненадување доби од сестрите (ФОТО)

Ацо славеше роденден со Пријовиќ во прегратка, а најуникатно изненадување доби од сестрите (ФОТО)

Пејачот Ацо Пејовиќ вчера го прослави 46-тиот роденден.

Неговата кумашинка Александра Пријовиќ не ја пропушти можноста да му посака најубави желби.

За неа, ова беше уште еден повод за прослава на тој ден, зошто и нејзината мајка и пејачот го делат истиот датум на раѓање.

„Среќен роденден на мајка ми и на кумот. Ве сакам“, ја потпиша Александра заедничката фотографија.

Еден детаљ од прославата сподели и пејачот лично.

„Роденденска торта од моите сестри Весна и Оливија. Ве сакам до небо“, порача Ацо Пејовиќ и се пофали со оригиналната торта.

Најнови вести

Коронавирус