среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 64
home Познати

Аца Лукас ужива во Будва: Малку лоза, малку Кока кола… (ФОТО)

Аца Лукас ужива во Будва: Малку лоза, малку Кока кола… (ФОТО)

Бројните српски поп и фолк ѕвезди летото го минуваат на море во Црна Гора. Што работно, што приватно, а меѓу сите нив и Аца Лукас. Прочуениот боем и бекрија, навечер настапува, ама затоа преку ден… ужива по бројните кафеани и ресторани на будванскиот брег.

Објективите на папараците на српски Телеграф го уловија токму во такво расположение во една меана во стариот град на Будва.

Шмекерски и опуштено, Лукас во машко друштво, пие, пуши, ужива… Додека сите се капат и сончаат, Аца – фаца, кулира и дегустира: малку црногорска лоза, малку „Кока кола“…  Течен микс за добро утро!

Извор:ВИСТИНА.МК

Коронавирус