петок, 5. март 2021. Вести денес: 124
home Познати

Аца Лукас се огласи откако беше приведен од полицијата, призна што направил

Аца Лукас се огласи откако беше приведен од полицијата, призна што направил

Откако синоќа беше приведен, пејачот Аца Лукас се огласи со изјава за „Блиц“ и откри што се случило.

-Ништо тука не е спорно. Ме пуштија, повеќе не сум во полиција. Испив малку повеќе алкохол и тие ме уапсија. Како и секој друг граѓанин, јас бев одговорен за своите постапки. Сега сè е во ред, вели Аца за „Блиц“.

Аца бил приведен во рутинска контрола на Бањица, а како што пренесуваат медиумите, пејачот бегал од полицијата.

Другата полициска контрола успеала да го стопира Лукас, по што му бил направен алкотест кој потврдил дека има алкохол во крвта. Потоа бил направен и тест на дрога.

Најнови вести

Коронавирус