вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Познати

Аца Лукас се обрати до фановите, и тоа со голем повод: „Денес ми е тежок ден“ (ФОТО)

Аца Лукас се обрати до фановите, и тоа со голем повод: „Денес ми е тежок ден“ (ФОТО)

Пеачот Аца Лукас денес полни 52 години, а по тој повод се огласил на својот Инстаграм.

Имено, тој ја објавил својата фотографија по повод роденденот, а пораката која селедела на фотографијата е стих од неговата популарна песна “Роденден“.

“Ал’ данас ми е тежак дан, мене ми е роѓендан“… напишал Аца, а подолу се нижеле коментари и честитки.

Локални избори 2021