вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Познати

Аца Лукас откри колку пари изгубил на комар, а сепак не бара помош од државата (ВИДЕО)

Аца Лукас откри колку пари изгубил на комар, а сепак не бара помош од државата (ВИДЕО)

„Реков дека никогаш нема да се коцкам кога изгубив многу пари, па повторно го сторив тоа. Изгубив 200 илјади евра. Барем имав тезги па изгубив, а овие мои колеги бараат помош… Нема работа, нема работа, а некои што добија помош од државата, како да имаа короната веќе десет години. Никој од нив не направил ништо последниве десет години. Срамота за оние што бараат помош од државата, треба да се засрамат од тоа. Една пејачка рече: „Короната ме уби, немам работа, немам леб да јадам“. А не кажува дека немалеб веќе десет години, никој не и се јавува, не ја бараат за настапи. Срамота е и некој што има пет стана, да бара помош од државата“ – рече Лукас во емисијата „Амиџи шоу“.

Најнови вести

Коронавирус