четврток, 5. август 2021. Вести денес: 139
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Познати

Аца Лукас остро за „Ураганките“: Сите се согласуваме дека нешто недостасуваше – стајлингот очаен!

Аца Лукас остро за „Ураганките“: Сите се согласуваме дека нешто недостасуваше – стајлингот очаен!

Коментирајќи го овогодинешниот натпревар за песна на Евровизија на почетокот на шоуто, пејачот рече дека не кажал ништо против групата Ураган и дека ги пофалил, а потоа започнал да критикува.

– Сите се согласуваат дека нешто не беше во ред. Девојките ја дадоа својата работа најдобро, а единственото нешто што беше на сцената беше нивниот настап, но и нивниот глас. Песната можеше да биде многу подобра, а местото што го освоија не беше валидно. Презентацијата не беше добро направена, а стајлингот беше во најмала рака очаен. Одлични се, но и нивното пеење – рече Аца Лукас.

Коронавирус