сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Аца Лукас останува без станот поради долгови?

Аца Лукас останува без станот поради долгови?

Српскиот пејач Аца Лукас наводно е во големи проблеми, пишува „Свет“, бидејќи ќе треба да се исели од станот во кој живее во моментов.

Причина за тоа е што фолкерот наводно подигнал хипотека на таа недвижност, но поради неподмирени долгови станот ќе му биде одземен.

-Поради овие причини тој со месеци се нервира и размислува како да ја реши ситуацијата. Еден дел од финансиските проблеми можеше да го реши со турнејата во Австралија, но визата не му беше одобрена. Тој е сигурен дека некој ова намерно му го прави, но нема да остане должен, вели извор за „Свет“.

Коронавирус