понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 65
home Познати

Аца Лукас ќе стане дедо: Најстарата ќерка која е копија на него е бремена (ФОТО)

Познатиот српски пејач Аца Лукас овие денови пред Новата година има многу голем повод за прослава.
Аца Лукас ќе стане дедо: Најстарата ќерка која е копија на него е бремена (ФОТО)

Имено во неговото семејство ќе има принова, станува збор за најстарата ќерка на пејачот која е бремена и за неколку месеци ќе стане мајка.

На последниот преглед кај гинеколог на семејството им соопштила кој пол е бебето, а семејството со нетрпение чека таа да се породи.

-Иако Лукас ги има синовите Лазар и Андреа и ќерките Милјана и Викторија, целото семејство се нетрпение го очекува новиот член. Откако таа им ја соопштила веста нејзините браќа не можеле да се воздржат, а да не се радуваат, вели извор близок до семејството.

Инаку Милјана е најстарата ќерка на пејачот која ја доби од првиот брак со сопругата Светлана.

Најнови вести