четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 122
home Познати

Аца Лукас итно пренесен во болница – на пејачот му се слошило во неговиот дом!

Аца Лукас итно пренесен во болница – на пејачот му се слошило во неговиот дом!

Фолкерот Аца Лукас, пред два дена, беше итно примен во болница откако наводно му се слошило во неговиот стан.

Имено, пејачот прво претрпел силни болки во стомакот. Бидејќи болката не престанувала, Лукас побарал лекарска помош, пренесува „Скандал“. Аца веднаш бил примен во болница, а лекарите детално го прегледале и ги направиле сите анализи.

Сепак, лекарите дошле до заклучок дека тој нема никаква болест и бил пуштен дома. Веднаш се утврдило дека Аца нема коронавирусот, иако тој на шега вели дека е имун на овој вирус, но добро се снаоѓа веќе една година.

Лекарите го советувале да одмора што е можно повеќе, имајќи предвид дека Лукас имал многу обврски во изминатите неколку дена поради новото ЦД што го издава.

Коронавирус