среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 10
home Познати

Аца Лукас испрати цвеќе за роденденот на Соња, кога ја прочитала пораката на картичката сигурно збеснала (ФОТО)

Аца Лукас испрати цвеќе за роденденот на Соња, кога ја прочитала пораката на картичката сигурно збеснала (ФОТО)

Соња Вуксановиќ вчеравечер го прослави роденденот, а Аца Лукас на адресата на ресторанот во кој славеше испрати букет цвеќе.

Ова беше убав и внимателен гест кон својата поранешна сопруга.

Но, сите кои ја прочитаа картичката со порака закачена за букетот, сфатија дека станува збор за иронија, а не за искрен подарок.

-Пораката закачена на букетот е малку шокантна, пренесуваат српските медиуми.

Аца го честита роденденот и напиша:

„Нека ти е среќен роденденот… (и патот)“, што би значело дека со својата поранешна сопруга засекогаш се поздравил.