недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 64
home Познати

Аца Лукас го прекина настапот, па заврши во болница

Аца Лукас го прекина настапот, па заврши во болница

Српските медиуми јавуваат дека пејачот Аца Лукас во средата го прекинал натапот во Будва бидејќи му се слошило и завршил во болница.

Пејачот имал проблем со гласните жици, најверојатно поради честите настапи и морал да отиде во болница.

По примената инфузија пејачот се почувствувал подобро и веќе следниот ден го одржал најавениот настап во Будва.