петок, 20. септември 2019. Вести денес: 118
home Познати

8 милиони лајкови за голиот Роналдо- Откако неговата девојка се фотографираше по танга во Дубровник, време дојде за фудбалерот (ФОТО)

8 милиони лајкови за голиот Роналдо- Откако неговата девојка се фотографираше по танга во Дубровник, време дојде за фудбалерот (ФОТО)

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез пред два дена пристигнаа во Дубровник каде ќе останат неколку денови во пресрет на католичкиот Велигден.

Португалецот и неговата девојка во Дубровник пристигнаа со приватен авион во сопственост на фудбалерот, а парот неуморно со фановите споделува како си поминува таму.

Откако веќе неколку денови се таму и откако Георгина се фотографираше во танга, овој пат Роналдо се пофали со фотографија на Инстаграм.

На фотографијата тој е по шорцеви истакнувајќи ги стомачните, а за неколку часа истата собра над 8 милиони лајкови.

 

View this post on Instagram

 

😜

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on