сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 62
home Познати

600 гости поканети на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

600 гости поканети на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл поканиле 600 гости на својата венчавка закажана на 19 мај.

Како што пренесува Ројтерс, Кенсингтонската палата соопштила дека сите оние кои се поканети во црквата во замокот на кралицата Елизабета Втора, исто така ќе бидат поканети да присуствуваат и на ручекот.

Подоцна истиот ден, 200 гости ќе присуствуваат на приватен прием во блиската куќа Фрогмор, а домаќин ќе биде таткото на Хари, принцот Чарлс.